#Rejtő Jenő



Hobo: „A gyűlölet mindig felülről jön”
 

Hobo: „A gyűlölet mindig felülről jön”

Rejtő Jenő különböző regényeiből ismert karakterek kerülnek vesztegzár alá Földes László Hobo nemrég megjelent, különleges kiállítású kiskönyvvel felturbózott lemezén. A margitszigeti Grand Hotelben Fülig Jimmy, Csülök, Zwilliner Lola és a többiek, mint egykor Bocaccio Dekameronjának hősei, saját történetükkel szórakoztatják a többieket, míg végül Senki Alfonz miniszterelnökségével kormányt alakítanak. De hogy jön ide Brezsnyev? Elismeri-e Hobo a bunyós költőt egyfajta alteregójának? Ki az a Kupcsulik? Interjú.








„Mégis, mit képzelnek magukról, hogy Rejtőt ki merték hagyni?!”
 

„Mégis, mit képzelnek magukról, hogy Rejtőt ki merték hagyni?!”

Egy héttel ezelőtt kortárs írók, irodalmárok segítségével az idén kétszázhúsz éves magyar könyvkultúra és könyvkiadás tiszteletére összegyűjtöttük a magyar irodalom legütősebb kezdőmondatait. Mint minden gyűjtemény és tízes lista, főleg, ha művészetről van szó, önkényes és szubjektív, ezért most is bőven kaptunk jó pár felháborodott kommentet, első sorban azért, mert Rejtő Jenő kultikus kezdőmondatai kimaradtak a listából. – Most pótlunk: összegyűjtöttük olvasóink kedvenc magyar kezdőmondatait.

hvg.hu hvg.hu

 

"A háború egy elég stresszes dolog" – Magyarok az idegenlégióban

Rejtő Jenő hősei, Csülök, Senki Alfonz vagy Tuskó Hopkins nagyon sokat tettek azért, hogy máig romantikus rokonszenv lengje körül a francia idegenlégiót. De hogy mit jelentett és mit jelent ma valójában, milyen a kiképzés, a frontszolgálat, arról keveseknek vannak valós információi. Volt és jelenlegi magyar légiósok a hvg.hu-nak beszéltek róla.

M. László Ferenc M. László Ferenc


Egész hétvégén megy majd a kabaré a Bethlen téren
 

Egész hétvégén megy majd a kabaré a Bethlen téren

Kabarémaratonnal emlékezik meg a Bethlen Téri Színház Rejtő Jenő születésének 110. évfordulójáról szombaton és vasárnap. A Stand Up Brigád szervezi a rendezvényt, amelyen a műfaj legnépszerűbb előadói lépnek fel – ígérik.

MTI MTI

Az író is küzdő ember: párbajhősök, bunyósok Adytól Örkényig
 

Az író is küzdő ember: párbajhősök, bunyósok Adytól Örkényig

Érezhetően megütközött a közvélemény múlt héten annak hallatán, hogy a tokaji írótáborban egy író ököllel esett a másiknak. Pedig a magyar irodalomban távolról sem példa nélküli esetről van szó. Kisebb-nagyobb konfliktusait toll helyett ököllel (karddal, pisztollyal) rendezte Balassitól Ady Endrén át Rejtő Jenőig számos irodalmi nagyság. Örkény például szerelemféltésből ölt is volna, de pisztolyát mackósajtra cserélték.

Hercsel Adél Hercsel Adél